ФОРМУВАННЯ ІНШОМОВНОЇ ЛЕКСИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ У КОНТЕКСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ПІДХОДУ
PDF

Ключові слова

лексична компетенція
соціокультурний підхід
контекст
міжкультурне спілкування
навчальний процес lexical competence
sociocultural approach
context
intercultural communication
educational process

Як цитувати

МАКСИМЧУК, Т. В. (2024). ФОРМУВАННЯ ІНШОМОВНОЇ ЛЕКСИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ У КОНТЕКСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ПІДХОДУ. АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА», (2), 30-34. https://doi.org/10.52726/as.pedagogy/2024.2.5

Анотація

У статті досліджено розвиток іншомовної лексичної компетенції студентів у рамках соціокультурного підходу. Він розглядає принципи та переваги використання соціокультурного підходу в мовній освіті та його наслідки для вдосконалення мовних навичок студентів. Стаття досліджує значення вивчення іноземної мови в контексті соціокультурних особливостей, роль взаємодії з культурою в процесі засвоєння лексичного матеріалу, а також методи та стратегії, спрямовані на активне використання мови в різних ситуаціях. Аналізуючи різні аспекти вивчення мови, включаючи засвоєння словникового запасу в культурному контексті, активне використання мови в різно- манітних соціокультурних умовах і розуміння культурних нюансів і етикету, стаття пропонує стратегії для покращення якості викладання мови та сприяння володінню мовою студентів у міжнародне середовище. Формування іншомовної лексичної компетентності студентів у контексті соціокультурного підходу – це процес, що враховує не лише мовні аспекти, але й соціокультурний контекст, в якому використовується мова. Соціокультурний підхід до навчання мови передбачає вивчення мови в контексті її використання в конкретній соціокультурній ситуації, враховуючи культурні особливості, традиції, норми поведінки та взаємодії людей. Це підходить особливо добре для формування іншомовної лексичної компетентності студентів, оскільки дозволяє їм не лише опановувати словниковий запас, але і розуміти відтінки значень слів, їхнє вживання та адекватно реагувати в конкретних мовних ситуаціях. Висновки, представлені в цій статті, пропонують ідеї, корисні для викладачів іноземної мови та дослідників, які цікавляться мовною педагогікою та міжкультурною комунікацією.

https://doi.org/10.52726/as.pedagogy/2024.2.5
PDF

Посилання

Алан Кроуфорд, Е. Венди Саул, Самуел Метьюз, Джеймс Макінстер. Технології розвитку критичного мислення учнів. Адаптований переклад з анг. / Алан Кроуфорд, Е. Венди Саул, Самуел Метьюз, Джеймс Макінстер ; за заг. ред. Олени Пометун, 2006 р.

Губернатор, О. Прояви імерсивності в сучасних культурних практиках. Питання культурології., 2003. Вип. 41. С. 89–99. doi: https://doi.org/10.31866/2410-1311.41.2023.276696

Мельник Н. І. Іншомовна компетентність як пріоритетний напрям у змісті професійної підготовки педагогів у країнах Європи. Іншомовна освіта педагога: виклики, проблеми, перспективи : матер. Міжнар. наук.-практ.конф. Київ, 2015. С. 201–207.

Тарасенко М.Р. Підготовка школярів до міжкультурної взаємодії в контексті нової освітньої парадигми. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Європейські практики міжкультурного діалогу в освіті», Київ, 15 – 16 грудня 2021 року. С. 266–269.

Теляшенко, В. Професійно орієнтоване навчання студентів іноземної мови в немовному вузі. Актуальні питання навчання іншомовної комунікації у вищих навчальних закладах. Харків : Магістр, 2003. С. 78–81.

Чередніченко, Г., Шапран, Л. та Куниця, Л. Методика навчання іншомовного професійно-орієнтованогочитання студентів немовних вищих навчальних закладів. Викладання мов у вищих навчальних закладах освіти 2010. Вип. 17. С. 150–157.

Lypchanko-Kovachyk O., Varha L., Morhun I. Country studies as a basis for intercultural communication. Педагогіка формування творчої особистості у вищій і загальноосвітній школах. 2020. № 68, Т. 1. С. 86–89.

What Is Intercultural Communication: Learning New Styles [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://www.uopeople.edu/blog/what-is-interculturalcommunication/